چند روز پیش به علت بیماری یکی از نزدیکان یکی دو روزی در بیمارستان بودم. طی این مدت افراد مختلفی در سنین متفاوت با بیماری‌های گوناگونی مراجعه می‌کردند. پرسنل بیمارستان با صبر و حوصله، ابتدا با نوع بیماری فرد آشنا می‌شدند و سپس ایشان را راهنمایی می‌کردند. چیزی که بسیار جلب توجه می‌کرد حالت متفاوتِ رفتارهای دو طرف ( بیمار یا همراهانش و پرسنل بیمارستان ) در مواجهه با یک موضوع بود. یک طرف بسیار عصبانی، مضطرب، کلافه و طرف دیگر خونسرد، آرام و منطقی.

این نوع رفتارهای متفاوت و بعضا متضاد، یک دلیل داردمدیریت بحران.

یکی از بزرگترین دلایلی که بسیاری از انسانها در مشکلات با آن مواجه هستند عدم توانایی در عبور از بحران است. فرض کنید خبر یک آتش‌سوزی را می‌شنوید؛ چه حالی به شما دست می‌دهد؟ حال اگر همان خبر را به یک فرد آتش‌نشان بدهند چه خواهد شد؟ قطعاً تفاوت‌ها بسیار است. من و شما ممکن است بسیار ناراحت، نگران، پریشان و سرگردان شویم؛ در حالی‌که آن فرد آتش‌نشان ضمن آن‌که خونسردی خود را حفظ می‌کند به دنبال راهکاری برای حل مشکل است. صحبت من مربوط به داشتن تخصص نیست؛ بلکه بحث حفظ آرامش و خونسردی و در همان حال هم کمک در راستای موضوع اتفاق افتاده است. مثالی دیگر : شخصی ، عزیزی را از دست می‌دهد. در این اتفاق دو نوع رفتار می‌توان انجام داد : اول مثل همان فرد با شیون و زاری تمام انرژی خود را تخلیه کنیم. و دوم آن‌که ضمن حفظ خونسردی، به دنبال انجام دادن کارها و برداشتن موانع باشیم. متاسفانه نوعی فرهنگ غلط رایج شده که هر کسی در مراسم عزا بیشتر و شدید تر گریه و زاری و شیون کند، حتماً به آن مرحوم علاقه بیشتری داشته‌است.

داشتن مدیریت بحران، کاری است که ما در تمام مراحل زندگی همیشه از آن غافل هستیم. همیشه به دنبال نوعی انرژی می‌گردیم که جنس این انرژی با انرژی‌های دیگری که شناختیم، متفاوت است ( در مقاله‌ایی آن‌را بررسی خواهیم کرد).

حفظ خونسردی، عدم از دست‌دادن تعادل روانی و فکری، کمک به خود و دیگران را می‌توان نمونه‌هایی کوچک و البته مهم، در امر مدیریت بحران دانست.

در این مورد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

 

 

 

مطلب پیشنهادی :

انرژی پنهان

این مطلب را به اشتراک بگذارید
Facebook
Twitter

شاید این مطالب هم برای شما جالب باشد:

2 پاسخ

  1. در مورد مدیریت بحران یه سوال دارم . امکان داره کسی همیشه بحران را به خوبی مدیریت کرده ولی دیگه این توانایی رو یواش یواش از دست بده و دیگه نتونه مدیریت کنه اگه دلیل رو هم مطلع هستید که چرا پیش میاد بفرمایید خوشحال میشم نظر شما رو بدونم

    1. پاسخ سوال شما مثبت است. یعنی فرد با شیب ملایم توانایی خودش رو در مدیریت بحران از دست می دهد
      اگر اجازه بفرمایید دلیل عدم توانایی مدیریت بحران در طولانی مدت را با هم در مقاله ایی جداگانه بررسی خواهیم کرد
      همراه باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب اخیر