بحث خلقت یکی از مبحث‌هایی است که شخصاً علاقه بسیار زیادی به آن دارم. دلیل آن هم پیچیدگی و در عین حال سادگی موضوع است. در این مبحث مطالب، داستان، روایت، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، جانورشناسی و هزاران موضوع دیگر نهفته است. قصد دارم تا در چند نوشتار این موضوع را با هم بررسی کنیم.

البته ابتدا لازم است چند نکته را مرور کنیم :

اول  سعی می‌کنم مطالبی که در آینده و در این خصوص مطرح خواهد شد را با زبانی ساده بیان کنم و تا آن‌جایی که ممکن است از به کار بردن اصطلاحات و واژه های علمی و تخصصی کمتر استفاده کنم تا فهم و درک راحت‌تری داشته باشد. هر چند برخی اوقات ناگزیر به استفاده از واژه های تخصصی هستیم تا بتوانیم آسان‌تر متوجه موضوع شویم.

دوم  این نوشتار نوعی تحقیق و در عین حال برداشت و نظر نویسنده از موضوع خلقت است که ممکن است ایرادات یا اشکالات و اشتباهاتی هم داشته باشد. لذا در صورتی‌که هر یک از دوستان مطالب کامل‌تری در این خصوص دارند را به اشتراک گذارند تا بتوانیم در مورد آن‌ها بحث و بررسی کرده و درنهایت نتیجه‌گیری درست‌تری داشته باشیم.

سوم  موضوع خلقت را می‌توان از دو دیدگاه مورد بررسی قرار داد :

         دیدگاه اول خلقت کل جهان هستی از ابتدا تا انسان می‌باشد

         دیدگاه دوم خاص خلقت آدم و انسان را بررسی می‌کند

در این نوشتار و به جهت آشنایی بهتر با روند تکامل و انسان، ما دیدگاه اول را مورد بررسی قرار خواهیم داد. یعنی بحث خلقت و آفرینش کل جهان هستی.

چهارم  در نوشتار پیش رو از آیات قرآن، انجیل و سخن بزرگان دینی ( مسلمان، سنی، مسیحیت و ادیان دیگر ) و همچنین مکاتب مختلف فکری و نظری گفته شده است. این سخنان صرفاً نقل قول بوده و به جهت پرداختن به موضوع مطرح شده است. لذا اینجانب در مقام تایید یا تکذیب موارد نیستم.

 

همراه باشید

 


5 دیدگاه

محمد رضا معاشرتی · شهریور ۱۳, ۱۳۹۷ در ۹:۲۸ بعد از ظهر

به نظر می‌آید بحث جالبی در شرف وقوع است.
منتظرم

    علی معاشرتی · شهریور ۱۴, ۱۳۹۷ در ۹:۴۸ قبل از ظهر

    متشکرم از همراهی شما

تسمه کش بادی · شهریور ۱۷, ۱۳۹۹ در ۱۰:۲۱ بعد از ظهر

عالی دمت گرم

    علی معاشرتی · شهریور ۱۹, ۱۳۹۹ در ۳:۲۵ قبل از ظهر

    پایدار باشید

ایران پک · آبان ۱۷, ۱۳۹۹ در ۲:۰۰ قبل از ظهر

این مطلب حرف نداشت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *