بحث خلقت یکی از مبحث‌هایی است که شخصاً علاقه بسیار زیادی به آن دارم. دلیل آن هم پیچیدگی و در عین حال سادگی موضوع است. در این مبحث مطالب، داستان، روایت، فیزیک، شیمی، زیست‌شناسی، جانورشناسی و هزاران موضوع دیگر نهفته است. قصد دارم تا در چند نوشتار این موضوع را با هم بررسی کنیم.

البته ابتدا لازم است چند نکته را مرور کنیم :

اول – سعی می‌کنم مطالبی که در آینده و در این خصوص مطرح خواهد شد را با زبانی ساده بیان کنم و تا آن‌جایی که ممکن است از به کار بردن اصطلاحات و واژه های علمی و تخصصی کمتر استفاده کنم تا فهم و درک راحت‌تری داشته باشد. هر چند برخی اوقات ناگزیر به استفاده از واژه های تخصصی هستیم تا بتوانیم آسان‌تر متوجه موضوع شویم.

دوم – این نوشتار نوعی تحقیق و در عین حال برداشت و نظر نویسنده از موضوع خلقت است که ممکن است ایرادات یا اشکالات و اشتباهاتی هم داشته باشد. لذا در صورتی‌که هر یک از دوستان مطالب کامل‌تری در این خصوص دارند را به اشتراک گذارند تا بتوانیم در مورد آن‌ها بحث و بررسی کرده و درنهایت نتیجه‌گیری درست‌تری داشته باشیم.

سوم – موضوع خلقت را می‌توان از دو دیدگاه مورد بررسی قرار داد :

–         دیدگاه اول خلقت کل جهان هستی از ابتدا تا انسان می‌باشد

–         دیدگاه دوم خاص خلقت آدم و انسان را بررسی می‌کند

در این نوشتار و به جهت آشنایی بهتر با روند تکامل و انسان، ما دیدگاه اول را مورد بررسی قرار خواهیم داد. یعنی بحث خلقت و آفرینش کل جهان هستی.

چهارم – در نوشتار پیش رو از آیات قرآن، انجیل و سخن بزرگان دینی ( مسلمان، سنی، مسیحیت و ادیان دیگر ) و همچنین مکاتب مختلف فکری و نظری گفته شده است. این سخنان صرفاً نقل قول بوده و به جهت پرداختن به موضوع مطرح شده است. لذا اینجانب در مقام تایید یا تکذیب موارد نیستم.

همراه باشید 

این مطلب را به اشتراک بگذارید
Facebook
Twitter

شاید این مطالب هم برای شما جالب باشد:

5 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب اخیر